Nejčastější otázky

Je nutné se k vám objednávat a kolik dní předem?

Pokud se chcete do kadeřnictví přijít v konkrétní den, doporučujeme se pro jistotu objednat pár dní dopředu. Pokud potřebujete přijít co nejdříve, zkuste nám zavolat, pokud budeme mít zrovna volno, rády vám vyhovíme okamžitě. Pokud chcete nechat učesat přímo majitelkou Helenou Jirsovou, obraťte se přímo na ni, tel: 773470586.

Kolik mě bude nový účes stát?

Podrobný ceník najdete na těchto stránkách. U barvení a melírování je uvedená cena stanovena průměrně a může se lehce lišit podle spotřebovaného materiálu. Pokud máte velmi husté vlasy, počítejte s malým navýšením (max. 100 Kč) U barvení Elumen se cena počítá přesně podle množství spotřebované barvy, uvedená cena v ceníku je pouze orientační, tak jak nám to průměrně vychází v salonu.

Jak často bych měla chodit ke kadeřníkovi na střih?

Pro zachování pěkného střihu u krátkých vlasů doporučujeme přijít každých 4 – 6 týdnů. U polodlouhých a dlouhých vlasů pro udržení zdravých konečků minimálně každé 3 měsíce. U ostatních délek je to individuální dle potřeby, délky a střihu vlasů.

Jak dlouho vydrží barva a přeliv od Matrixu?

Permanentní barva Matrix vydrží minimálně 4 – 6 týdnů, pak je potřeba dobarvit odrosty a oživit celkovou barvu.U přelivu Syncolor je trvanlivost stejná, jen nejsou patrné odrosty, přeliv se postupně vymývá a proto barvení působí přirozeněji.

Jak často je potřeba obnovovat melír?

U melírování je to hodně individuální, někomu odrostlé melíry vadí a chodí každé 2 měsíce na doplnění odrostů a někdo je nosí i víc jak půl roku a i odrostlé vypadají dobře a zajímavě. Záleží také, jak jsou melíry umístěné, pokud jsou hned na pěšince, je odrost mnohem více patrný, než když je máte někde schované.

Mohu použít expresní proužky COLORGRAPHICS = sluníčkový melír místo klasického melíru?

Přípravek Colorgraphics umí vlas zesvětlit maximálně o 4 odstíny, takže pokud máte tmavší vlasy a jste zvyklá na blond melír, tak pro vás vhodný nebude. Sluníčkový melír se ani nehodí na použití po celé hlavě, protože chytá moc rychle. Slouží spíše na zvýraznění a prosvětlení určitých partií střihu, přičemž výsledný efekt je velmi hezký a přirozený, asi jako vlasy vyšisované od sluníčka.

Můžou se použít expresní proužky COLORGRAPHICS i na vlasy barvené tmavohnědou barvou? Budou vidět?

Expresní proužky se používají i na barvené vlasy, které dokáží zesvětlit a zároveň natónovat až o 4 odstíny. V tmavohnědé je můžete mít buď jen světle hnědé, nebo medové.

Jak dlouho vydrží expresní proužky COLORGRAPHICS?

Jelikož se jedná o zesvětlované vlasy, expresní proužky Colorgraphics vydrží tak dlouho dokud vám vlasy neodrostou, neostříháte si je, nebo nepřebarvíte barvou.

Je možné u Vás výrobky MATRIX i zakoupit?

Ano, můžete si u nás zakoupit veškeré stylingové přípravky, které používáme, jako jsou šampon, péče, maska na vlasy, tužidlo, lak, gel, krém na vlasy, vosk. Podle vašich vlasů a typu účesu Vám rádi poradíme, které přípravky jsou pro Vás vhodné. Nově máme v salonu i přírodní řadu Matrix Biolage s hloubkovou péčí o vlasy.

Je Elumen trvanlivější než běžné barvy?

Ano, trvanlivost je podstatně lepší než u klasických barev a odrost působí přirozeněji, než i u klasického barvení. Výborně drží i kontrastní zářivé odstíny, jako jsou fialová, růžová, červená, měděná, zelená i tyrkysová, které se jinak velmi rychle vymyjí. To, jak dlouho Vám barva Elumen vydrží, hodně záleží na struktuře Vašich vlasů – čím zdravější vlasy, tím je trvanlivost barvy výrazně delší. Při opětovné aplikaci se barva navrství a trvanlivost se výrazně prodlužuje.

Barví Elumen také šedivé vlasy?

Ano, ale musíte počítat s tím, že výsledná barva je oproti běžným barvám trochu světlejší, protože neumí 100% zakrýt šediny.

Mohou Elumen používat lidé alergičtí na oxidační barvy?

V salonu máme vyzkoušeno, že lidí, kteří mají problémy s běžnými barvami, mohou Elumen bez problémů používat. Pokud máte přesto obavy, není problém provést test alergické snášenlivosti. Klinické testy prokázaly, že na vznik alergických reakcí na Elumen je výjimečný. Významným důvodem je, že Elumen neobsahuje Phenylendiamin, který způsobuje kožní alergické reakce.

Dá se použít Elumen na kontrastní melíry?

Ano, na to jsou fyzikální barvy ideální. Vzhledem k tomu, že barvy Elumen neobsahují amoniak ani peroxid, neumí vlasy zesvětlit. Pokud chcete docílit intenzivního odstínu, doporučuji před tím pramínky zesvětlit. Barva pak bude hodně výrazná a dlouho vydrží.

Hrozně mi v zimě elektrizují vlasy. Čím to je a jak tomu mohu zabránit?

Při kartáčování, rozčesávání, ale i oblékání se projevují velké třecí síly, při kterých vzniká statická elektřina, která vlasy elektricky nabíjí a oni pak lítají a nedají se upravit. Čím jemnější, sušší a čistší je nezatížený vlas, tím víc lítá. Proto se doporučuje používat kvalitní vlasový krém, nebo neoplachující péči, která vlas zvlhčí a postará se o vyrovnání elektrického napětí ve vlasu.